Pochádzam z rodiny, kde vládla vojenská výchova, keďže otec bol vojak z povolania. Svoje detstvo som prežila v malej dedinke neďaleko Vranova nad Topľou. Študovala som v Nitre, na Univerzite Konštantína Filozofa, kde som získala magisterský titul z odboru Sociálna práca. Pracovala som na Úrade práce sociálnych vecí a rodiny vo Vranove nad Topľou. Neskôr som pracovala ako terénna sociálna pracovníčka v Nižnom Hrabovci a napokon som sa zamestnala v Zdravých regiónoch ako koordinátorka asistentov podpory zdravia. Som vydatá a mám jednu dcérku, z ktorej sa teším.
Prečo si sa rozhodla pracovať pre tento projekt?
Pre prácu v Zdravých regiónoch som sa rozhodla pracovať preto, lebo ma zaujala náplň práce. Videla som možnosť využiť svoje komunikačné schopnosti, spoznať ľudí, ich osudy, pretože každý človek je jedinečným svojim „JA“. Tento projekt mi ponúkol možnosť byť súčasťou tímu, ktorý pomáha tým najslabším a dovoľuje mi tešiť sa spolu s nimi z pozitívneho výsledku.
Čo chceš dosiahnuť v rámci tvojej práce, pomenuj hlavnú prioritu?
Mojím cieľom je dosiahnuť to, aby o nás vedeli aj ďalšie pomáhajúce profesie a inštitúcie, čo sa mi za 5 rokov práce aj z časti podarilo. Spoločným úsilím tak chceme pomôcť ľuďom z marginalizovaných skupín. A v neposlednom rade, chcem, aby si ľudia z marginalizovaných skupín v nás vytvorili dôveru a nebáli sa zdôveriť so svojimi zdravotnými ťažkosťami. Sme tu pre nich.
Ako hodnotíš fungovanie svojho tímu?
Som šťastná, že mám vo svojom tíme ľudí akých mám. Do svojej práce vkladajú najmä svoje srdce a preto ich ľudia vyhľadávajú. Nikdy človeka neodmietnu, keď potrebuje pomoc. Neposkytujú len zdravotné intervencie, odborné poradenstvo, rady v oblasti prevencie ale často pôsobia ako psychológovia, ktorí počúvajú, bez ohľadu na sociálny status a pomery. Každý z nás je predsa v prvom rade človek, ktorý si zaslúži úctu.